Tieto stránky využívajú súbory cookies. Prečítajte si informácie o tom, že ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

5+1 tipov starostlivosti o pokožku počas karantény – teraz máme viac času ako inokedy

5+1 tipov starostlivosti o pokožku počas karantény – teraz máme viac času ako inokedy

Ani my sa nevyhneme tomu, aby sme v našom najnovšom článku nespomenuli karanténu. Epidémia koronavírusu zmenila alebo nejakým spôsobom ovplyvnila život nám všetkým. Možno ste si prvé dni až týždne užili a oddýchli, ale teraz vám už môže byť dlho.

Keďže to nevieme zmeniť, využite toto obdobie na to, aby ste venovali viac času sebe a svojej pokožke.

1.    Aspoň dva krát do týždňa si doprajte pleťový peeling! Odstránenie odumretých kožných buniek je dôležité preto, aby vaša pleť bola rozjasnená a svieža. Môžete použiť pleťový peeling s ovocnými kyselinami.

2.   Po každej exfoliácii si naneste na pleť vyživujúcu pleťovú masku. Pleťová maska dodá pleti potrebnú vlhkosť, a vyživuje ju vitamínmi alebo kolagénom. Z našej ponuky práškových pleťových másk si určite vyberiete ten správny pre svoj typ pleti. Našim favoritom je hydratujúca a vyživujúca pleťová maska s čiernymi ríbezľami.

3.    Používajte pravidelne krém na očné vrásky. Používaním protivráskového krému na očné okolie treba začať už vo veku 25 rokov. Aj tu platí, že predísť vráskam je vždy jednoduchšie, ako sa ich neskôr zbaviť.

4.    Exfolujte celé svoje telo.  Veľakrát zabúdame, že nielen naša tvár, ale aj telo potrebuje exfolikáciu. Jemne zrnitým telovým peelingom osviežite svoju pokožku počas sprchovania. Nezabudnite ani na ruky, lebo tie sú teraz od častého umývania určite vysušené. Po použití peelingu budú sviežejšie a ľahšie vstrebú krém na ruky.     

5.    Doprajte si kúpeľ nôh! Spravte si kúpeľ chodidiel keď už aj tak sedíte pred televízorom. Napustite si lavór teplej vody a pridajte soľ do kúpeľa. Nohy si namáčajte 15 minút, následne exfolujte pokožku chodidiel telovým peelingom. Potom si natrite nohy bambuckým maslom, a natiahnite si hrubé ponožky.   

 

+ 1 Podľa nás neexistuje nič lepšie, ako si napustiť vaňu plnej horúcej vody, vhodiť do nej vyživujúcu a voňavú bombu do kúpeľa. Príjemná vôňa šumivej bomby a teplá voda zabezpečí príjemný relax, a vyživujúce oleje zasa dodajú pokožke potrebnú výživu a starostlivosť. Horúci kúpeľ, k tomu pohár vína a dobrá kniha je dokonalá kombinácia pre každého.

 

Ktorý z našich tipov vyskúšate? Nezabúdajte, vaša pokožka sa vám odvďačí!