Tieto stránky využívajú súbory cookies. Prečítajte si informácie o tom, že ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Jesenná starostlivosť o pleť: dokonalé riešenia pre sviežu a žiarivú pleť

Jesenná starostlivosť o pleť: dokonalé riešenia pre sviežu a žiarivú pleť

Ako listy stromov pomaly zožltnú, tak sa stáva čoraz dôležitejším prispôsobiť jesennému počasiu našu dennú rutinu starostlivosti o pleť. Chladnejší vzduch a suchý vzduch, ktorý v miestnostiach vzniká v dôsledku vykurovania môže dať našej pokožke poriadne zabrať, preto by sme mali do každodenného života zaradiť niekoľko dôležitých krokov starostlivosti o pleť.

1. Čistenie pleti s mierou: je nutné používať taký hydratačný čistiaci prostriedok, ktorý našu pleť už ďalej nevysušuje. Po lete je dôležité pleť dôkladne vyčistiť od nahromadených nečistôt. Zároveň, aby sme sa vyhli nadmernému čisteniu, zvoľme jemný, mierne penivý gél na umývanie tváre.

2. Hydratácia, hydratácia, hydratácia: treba si vybrať hydratačný krém, ktorý našu pleť vyživuje a hĺbkovo hydratuje a zároveň poskytuje ochranu pred nepriaznivými vplyvmi prostredia. V jesenných mesiacoch pokožka stráca vlhkosť, preto sa správna hydratácia stáva mimoriadne dôležitejšou.

3. Exfoliácia s mierou: pleťový peeling jemne odstraňuje odumreté kožné bunky, zatiaľ čo sa avokádový olej postará o pleť a dôkladne ju hydratuje. Odstránenie odumretých kožných buniek dodá pleti svieži a zdravší vzhľad. V jesenných mesiacoch by sme ale mali byť opatrnejší s používaním pílingových prípravkov kvôli tomu, aby sme pleť príliš nedráždili.

4. Zábaly a masky: v našej ponuke nájdete super účinné práškové pleťové masky. Jesenné obdobie je ideálny čas na rozmaznávanie našej pleti výživnými a regeneračnými maskami. Najmä tie sú vhodné, ktoré sa zameriavajú na hydratáciu a posilnenie ochrannej vrstvy pleti.

5. Životný štýl a výživa: kľúčom k úspechu, teda k udržaniu krásnej pleti, je nielen vonkajšia starostlivosť, ale aj vnútorná starostlivosť o telo. Pitie dostatočného množstva vody a uprednostnenie stravy bohatej na omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty a vitamíny našej pleti môže iba pomôcť.

Stručne povedané, kľúčom jesennej starostlivosti o pleť sú ochrana a výživa. So správnymi prípravkami a návykmi môže naša pleť zostať svieža a žiarivá počas celej jesene. Či už je vonku veterné počasie alebo horúci vzduch v miestnosti, v tomto ročnom období potrebuje naša pleť viac rozmaznávania.