Tieto stránky využívajú súbory cookies. Prečítajte si informácie o tom, že ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Chyba, ktorú spraví takmer každý pri starostlivosti o mastnú pleť

Chyba, ktorú spraví takmer každý pri starostlivosti o mastnú pleť

 

Zo všetkých problémov pokožky je jednoznačne najnepríjemnejšia mastná pokožka  náchylná na akné a vyrážky. Každý, koho trápia tieto problémy, spraví všetko pre to, aby sa príznaky zmiernili. Starostlivosť o tento typ pleti je pomerne náročná a vyžaduje si špecifické prípravky.

  

Zo všetkých problémov pokožky je jednoznačne najnepríjemnejšia mastná pokožka náchylná na akné a vyrážky. Každý, koho trápia tieto problémy, spraví  všetko pre to, aby sa príznaky zmiernili. Starostlivosť o tento typ pleti je pomerne náročná a vyžaduje si špecifické prípravky.

Neskúsený človek však robí najväčšiu chybu vtedy, keď začne pokožku príliš vysušovať - ​​s cieľom, aby sa znížila mastnota pleti a zmizli akné a vyrážky.

Ale povedzme si na rovinu, kozmetika, ktorá pleť nadmerne vysušuje, spúšťa ochranný mechanizmus v pleti a tá začne produkovať ešte viac kožného mazu preto, aby kompenzovala nerovnováhu pleti, t. j. jej vysušenie. Takto pleť  namiesto toho, aby sa zlepšila, bude ešte mastnejšia s väčším množstvom akné a vyrážok.

Čo môžete urobiť?

Používajte kozmetiku, ktorá reguluje nadmernú produkciu kožného mazu s účinnými látkami, ako napr.  čajovníkový olej
Po vyčistení nezabudnite pleť hydratovať, lebo ​​potrebuje vodu a ak ju dostane, začne produkovať  menej kožného mazu.
Ak by máte záujem o prírodnú kozmetiku, ktorá je vhodná na mastnú pleť náchylnú na aké a vyrážky, nájdete ju tu: https://www.yamuna.eu/typy-pokozky/mastna-plet