Tieto stránky využívajú súbory cookies. Prečítajte si informácie o tom, že ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Ako znížiť produkciu kožného mazu?

Ako znížiť produkciu kožného mazu?

3 jednoduché kroky, vďaka ktorým znížite nadmernú produkciu kožného mazu

Mastná pleť vie byť nepríjemná nielen kvôli vyrážkam a akné, ale aj lesklá mastná tvár vám dokáže znepríjemniť život. Dobrou správou ale je, že ľahšie je udržať uzde tento typ pleti, ako by ste si mysleli.

Stačí, ak budeme dávať pozor na nasledovné:

1. Čistite šetrne

Produkcia kožného mazu je ochrannou reakciou pokožky. Keď vysušíte pleť alkoholom, tak ju nútite k tomu, aby produkovala ešte väčšie množstvo kožného mazu.

Aktívne uhlie je účinná látka, ktorá pomáha vstrebať kožný maz, pritom ale nevysušuje pokožku a tým nepodporuje obnovu kožného mazu. Mydlo s aktívnym uhlím používajte ho každý deň - ráno aj večer.

2. Tonizujte bez alkoholu

Ako sme už písali, kozmetikou s obsahom alkoholu tiež nútite pokožku k nadmernej produkcii kožného mazu. Vaša pleť ale potrebuje hydratáciu. Naše bezalkoholové tonikum s obsahom šalvie pripraví  pleť na to, aby rýchlejšie vstrebala ľahký hydratačný gél. 

3. Namiesto krémov používajte gély

Väčšina pleťových krémov obsahuje rôzne masti – vďaka čomu majú krémovú konzistenciu. Pleť ale nepotrebuje tieto masti. Používajte ľahké pleťové krémy s gélovou konzistenciou. Taký je napríklad náš gélový krém Stop!Akné. Pomáha upokojovať zápaly, znižuje produkciu kožného mazu a pritom aj hydratuje.

Ak ste už vyskúšali kozmetiku Yamuna, tak sa prosím podeľte s nami o svoje skúsenosti.